Hlavní rozdíl mezi IQOS nahřívaným tabákem a bežnými cigaretami

25 září, 2020 Posted by Nezařazené 0 thoughts on “Hlavní rozdíl mezi IQOS nahřívaným tabákem a bežnými cigaretami”

Kouření je všeobecně nezdravé, jde o nejrozšířenější zlozvyk, který lidem umožní vychutnat si dávku nikotinu. Cigarety se už stovky let používají jako nejúčinnější a nejrychlejší způsob, jak do těla nikotin dostat. Kouření běžných cigaret však představuje mnoho zdravotních rizik a technologický vývoj nám poskytl různé alternativy, které jsou méně škodlivé a dokáží ušetřit naše tělo tomu, abychom vstřebávali společně s nikotinem mnoho škodlivých chemikálií. V současné době jsou nejpopulárnější alternativou k cigaretám zařízení s nahřívaným tabákem, jaký je rozdíl oproti používání klasických cigaret?

Cigarety spalují tabák a vytvářejí kouř

Cigareta je jednoduše tabák, který je zabalený do papíru. Ten se následně zapálí a kouř se inhaluje. Teplota při hoření dosahuje kolem 600°C a více. Spalování tabáku vytváří hlavní zdroj nebezpečí, uvolňuje do kouře většinu škodlivých chemikálií. Tyto chemikálie jsou primární příčinou všech nemocí, které s kouřením souvisí, nikoliv samotný nikotin.

IQOS eshop – nabízí 300 Kč voucher na další nákup

Zahřívaný tabák IQOS

U zahřívaného tabáku dochází k tomu, k čemu u běžné cigarety nedochází, tabák zde nehoří, ale jen se nahřívá. Nahřívání způsobuje topná destička, která tabák zahřeje na nižší teplotu než je u hoření. Zahřátím tabáku vznikne aerosol, který uživatel inhaluje. To je v podstatě hlavní rozdíl oproti běžným cigaretám. Vznikající aerosol obsahuje ve srovnání s běžným cigaretovým kouřem méně škodlivých chemikálií. Výrobky se zahřívaným tabákem tedy tělu dodají nikotin s tím, že inhalujeme podstatně méně škodlivých látek než u kouření běžných cigaret. Obaly, kryty, čistící tyčinky pro vaše IQOS zarízení nebo IQOS pouzdro objednejte zde IQOS příslušenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *